< POPRZEDNI

Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy


WOLIŃSKI PARK NARODOWYPowierzchnia wynosi 10 937 ha. Najbardziej charakterystycznym elementem wolińskiego krajobrazu są nadmorskie klify (góry Gosań i Kawcza), najwyższe na polskim wybrzeżu, osiągające wysokość do 93 m n.p.m. Jedną z największych atrakcji turystycznych Parku jest Zagroda Pokazowa Żubrów.

KAWCZA GÓRA
położona we wschodniej części miasta na wysokości 61 m n.p.m. Piękna trasa spacerowa (szlak czerwony) z możliwością zejścia schodami na plażę. Na szczycie szeroka panorama Bałtyku.

GÓRA GOSAŃ
to najwyższe w Polsce wzniesienie (95 m n.p.m) leżące bezpośrednio nad morzem, z którego można podziwiać wspaniałą i rozległą panoramę Zatoki Pomorskiej, zarysy miasta Międzyzdroje, Świnoujście i niemieckiego miasta Alhbeck. Na górę można dotrzeć jadąc 4 km na wschód od Międzyzdrojów trasą Międzyzdroje - Kołobrzeg.

JEZIORO TURKUSOWE
zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Położone jest na wyspie Wolin, we wsi Wapnica w gminie Międzyzdroje. Jezioro Turkusowe otoczone jest licznymi wzniesieniami Lubińsko – Wapnickimi, porośniętymi lasem oraz śródziemnomorską roślinnością. Na jednym z tych wzniesień zwanym Piaskowa Góra znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na jezioro oraz malowniczo położoną Wapnicę i Lubin.

REZERWAT ŻUBRÓW
- zagroda pokazowa żubrów zajmuje powierzchnię 28 ha. Oddalona jest od centrum Międzyzdrojów o około 1,3 km (30 minut pieszej wycieczki). Na terenie zagrody pokazowej żubrów znajdują się dla wygody turystów: ławki, stoły, wiata, pomosty widokowe, także dla niepełnosprawnych oraz toalety.

MUZEUM PRZYRODNICZE WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Trzon Muzeum Przyrodniczego stanowi 5 sal wystawienniczych. Ekspozycje stałe prezentują piękno i niepowtarzalność przyrody Parku, bogactwo fauny i flory, budowę geologiczną wyspy oraz bursztyn bałtycki. Wystawa „Przyroda Wolińskiego PN“ to realistyczne dioramy, przedstawiające zwierzęta w ich naturalnych środowiskach. Duża część przestrzeni wystawienniczej poświęcona jest fotografii przyrodniczej, rzeźbie i malarstwu. Założeniem jest łączenie i wzbogacanie przyrodniczych aspektów ekspozycji o dzieła sztuki - wytwór rąk ludzkich. Obok muzeum znajduje się stała ekspozycja pary żywych orłów bielików (symbol Wolińskiego Parku Narodowego).

PRZYSTAŃ MARINA WICKO-ZALESIE
Przystań Marina Wicko położona jest nad Zalewem Szczecińskim w akwenie jeziora Wicko Małe, w miejscowości Zalesie 2 kilometry od Międzyzdrojów (na Wyspie Wolin). Przystań posiada 10 miejsc przystosowanych do cumowania jachtów. Na terenie przystani znajdują się miejsca na ognisko, grilla, ławki i stoliki, boisko do siatkówki oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Obok przystani znajduje się Muzeum Bunkier V3 - jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V3, z okresu II wojny światowej. Dziś - 61 lat po wojnie, celem ekspozycji zlokalizowanej na byłym, tajnym poligonie doświadczalnym w Międzyzdrojach - Zalesiu, jest ukazanie ciekawostek militarnych, które miały zmienić tok wojny. Ekspozycja umiejscowiona jest w bunkrze, gdzie były składowane pociski V-3.

MOLO W MIĘDZYZDROJACH
Jedną z największych zalet plaży w Międzyzdrojach jest molo, które sięga w morze na 395 m. Roztacza się z niego przepiękny widok na morze i okolice. Przy wejściu na molo znajdują się charakterystyczne dwie białe, ozdobne wieżyczki. Przed molem znajduje się pasaż handlowy, w którym mieszczą się rozmaite restauracje i pizzerie. Na końcu funkcjonuje przystań dla turystycznych statków, które wypływają stąd do Świnoujścia i niemieckich nadmorskich miejscowości: Ahlbeck, Heringsdorf.

PLAŻA W MIĘDZYZDROJACH
Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest piękna plaża, przez wielu turystów uznawana za jedną z najlepszych nad Bałtykiem. O jej atrakcyjności
w dużej mierze stanowi czysty, drobny piasek oraz widok na międzyzdrojskie klifowe wzgórza i obecność mola. Od strony uzdrowiska widać Kawczą Górę, Białą Górę, Górę Gosań - najwyższy punkt polskiego wybrzeża (93 m n.p.m.). Latem na plaży nie brakuje miejsc, w których można wypożyczyć sprzęt wodny i plażowy (rowery, deski windsurfingowe, skutery wodne, leżaki, parawany). Na plaży znajdują się również ogródki gastronomiczne, w których można smacznie zjeść i ugasić pragnienie delektując się widokiem morza. Na wschodnim krańcu plaży, w bazie rybackiej stoją niewielkie kutry, wykorzystywane po dzień dzisiejszy do połowu ryb (głównie dorszy, sandaczy, okoni, płoci, śledzi, flądry).
Od miasta plażę oddziela pasmo niewysokich, piaszczystych wydm.

 

Atrakcje w okolicy | ZOBACZ POZOSTAŁE ATRAKCJE...
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję