< POPRZEDNI

Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy


Plaża w Międzyzdrojach
Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest malowniczo położona plaża, przez wielu uznawana za jedną z najpiękniejszych nad Bałtykiem. Swoją popularność plaża zawdzięcza niezapomnianym widokom na międzyzdrojskie klifowe wzgórza i czystemu, bardzo drobnemu piaskowi.
Jedną z największych zalet plaży w Międzyzdrojach jest molo, które sięga w morze na395 m. Roztacza się  z niego przepiękny widok na wodę i okolice. Przy wejściu na molo znajdują się dwie charakterystyczne białe, ozdobne wieżyczki. W sąsiedztwie znajduje się też pasaż handlowy, w którym mieszczą się restauracje i punkty usługowe.


Woliński Park Narodowy - położony jest na wyspie Wolin. Jego obecna powierzchnia wynosi 10 937 ha. Najbardziej charakterystycznym elementem wolińskiego krajobrazu są nadmorskie klify (góry Gosań i Kawcza), najwyższe na polskim wybrzeżu, osiągające wysokość do 93 mn.p.m. Jedną z największych atrakcji turystycznych Parku jest Zagroda Pokazowa Żubrów.

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego
Trzon Muzeum Przyrodniczego stanowi 5 sal wystawienniczych. Ekspozycje stałe prezentują piękno i niepowtarzalność przyrody Parku, bogactwo fauny i flory, budowę geologiczną wyspy oraz bursztyn bałtycki. Wystawa "Przyroda Wolińskiego PN" to realistyczne dioramy, przedstawiające zwierzęta w ich naturalnych środowiskach. Duża część przestrzeni wystawienniczej poświęcona jest fotografii przyrodniczej, rzeźbie i malarstwu. Założeniem jest łączenie i wzbogacanie przyrodniczych aspektów ekspozycji o dzieła sztuki - wytwór rąk ludzkich. Obok muzeum znajduje się stała ekspozycja pary żywych orłów bielików (symbol Wolińskiego Parku Narodowego).

Przystań Marina Wicko-Zalesie.
Przystań Marina Wicko położona jest nad Zalewem Szczecińskim w akwenie jeziora Wicko Małe, w miejscowości Zalesie 2 kilometry od Międzyzdrojów (na Wyspie Wolin Przystań posiada 10 miejsc przystosowanych do cumowania jachtów). Na terenie przystani znajdują się miejsca na ognisko, grilla, ławki i stoliki, boisko do siatkówki oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Obok przystani znajduje się Muzeum Bunkier V3 - jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej. Dziś celem ekspozycji zlokalizowanej na byłym, tajnym poligonie doświadczalnym w Międzyzdrojach - Zalesiu, jest ukazanie ciekawostek technologicznych, które miały zmienić tok wojny. Ekspozycja umiejscowiona jest w bunkrze, gdzie były składowane pociski V-3.

Atrakcje w okolicy | ZOBACZ POZOSTAŁE ATRAKCJE...
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję